Tekne Turları

TATİLİNİZİ AKDENİZ'İN MAVİSİ İLE RENKLENDİRİN.

Alanya'daki Tüm Tekne Turları Burada

Farklı konsept ve opsiyonlara sahip tekne turlarımızı inceleyin, siz ya da aileniz için en uygun tekneyi bulun.

Dalışlı Tekne Turları

Alanya kalesi etrafındaki dalış noktalarında dalınır. Transfer, öğle yemeği fiyata dahildir. Dalış yapmak istemeyenler için tur konsepti de bulunmaktadır. Tur boyunca iki kez dalış yapılır. PADI,CMAS,TSSF sertifikalı dalgıçlar için farklı dalış noktaları ve derinliklerde dalma imkanı vardır.

 

Günübirlik Tekne Turları

Ortalama 6 saat süren ve Alanya kalesi etrafındaki kıyı ve koylarda düzenlenen turlardır. Tüm teknelerde transfer ve barbekü menü fiyata dahildir. Kimi teknelerde; köpük partileri, zengin animasyonlar, herşey dahil alkollü içecek, su sporları ve balık avı seçenekleri bulunur.

Balık Avlı Tekne Turları

Tercihinize göre küçük balıkçı tekneleri ya da profesyonel teknelerle balık avı turuna katılabilirsiniz. Seçtiğiniz tekneye göre; dip avı ya da at-çek (spinning) avı yapabilirsiniz. Transfer ve öğle yemeği dahildir. Tuttuğunuz balıkları pişirebilir ya da yanınızda götürebilirsiniz.

 

Yat Kiralama

Çeşitli tip ve kapasitede yatlar arasından size uygun olanı seçin. Yatlar günübirlik ya da haftalık kiralanabilir. Eğlence, toplantı ya da kutlama taleplerinize göre konsept size göre düzenlenebilir. Fiyatlar tekne türü, sezon yoğunluğu ve taleplerinize göre değişir. Detaylı bilgi için lütfen bizleri arayın. 

ALANYA’DA TEKNE TURLARI DETAYLARI, FİYATLARI VE YORUMLARI

Alanya Tekne Turu

Alanya tekne turu seçiminde size yol gösterecek bir yazı hazırladık.

Alanya tekne turu detayları bu yazıda açıklanacak ve en ince ayrıntısına kadar bilgi verilecektir. Bunun öncesinde ise Alanya kenti hakkında bir şeyler söylemek gerekir ise Akdeniz Bölgesinin en güzel kentlerinden bir tanesi olduğu açık ve nettir. Kent özellikle yaz aylarında hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi olan bir yerleşim yeridir. Tarihi güzellikleri ile de öne çıkar. Nitekim bu güzide kentte farklı gereksinimlere hitap eden değişik tatil etkinlikleri vardır. Tekne turları da bu bölgenin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Alanya Tekne Turu Fiyatları

Alanya tekne turu fiyatları değişkenlik gösterir. Hangi dönemde tekne turunun düzenlendiği fiyatları belirleyen birincil unsurlar arasında gelir. Bunun yanı sıra her tekne turu firmasının kendince bir fiyat politikası vardır. Bunu da göz ardı etmemek gerekir. Düzenlenen tekne turu kapsamında gezilecek olan yerleri ne tür bir ikramın yapıldığı, turun tek günlük mü yoksa uzun süreli mi olduğu gibi parametreler de tekne turunun rakamlarını değiştirir. Ayrıca özel istekler olması durumunda da rakamlar değişiklik gösterir. Ödeme noktasında ise elden peşin ödeme ve kredi kartı ile ödeme gibi seçenekler yer alır.

Alanya Tekne Turu Fiyatları 2022

Alanya tekne turu fiyatları 2022 geçen sene ile kıyaslandığı zaman doğal olarak biraz daha yükselmiş bir durumdadır. Fiyatları belirleyen çok farklı parametreler vardır. Bunların en başında tekne turu düzenleyen firmanın fiyat politikası gelir. Bunun yanı sıra günübirlik mi yoksa daha uzun süreli yapılacak o da fiyatları değiştiren bir diğer unsurdur. Tekne turunun güzergahı da fiyatları son derece etkiler. Sunulan ikramlar, grup mu katılıyor yoksa kişiler tek mi katılıyor gibi her bir parametre fiyatları değiştiren temel unsurlardır.

Tekne Turu Alanya

Tekne turu Alanya kentinde en çok talep gören aktiviteler arasında yer alır. Başta Temmuz Ağustos ayları olmak üzere nerede ise tüm mevsimlerde, tüm aylarda bu alanda çok ciddi bir istem vardır. Bunun yanı sıra kentte bu alanda çalışan ve kesintisiz hizmet veren çok değişik tekneler ile hizmet veren firmalar vardır. Müşterilerine çok değişik tekne tur seçenekleri sunarlar. Teknelerde sınırsız eğlence, koyları gezme, belli noktalarda yüzme gibi değişik etkinlikler vardır. Kimilerinde özel DJ ve karaoke etkinliği de sunulmaktadır. Kısaca yer gök mavi iken çok özel günler geçirilmektedir.

Alanya Tekne Turu Yorumları

Alanya tekne turu yorumları incelendiğinde en çok alınan yorumlardan bir tanesi hizmet kalitesinin son derece iyi olduğudur. Ödenen paraya fazlası ile değdiğini ifade edenler, yeniden geleceğini ve tekne turuna katılacağını ifade edenler vardır. Çok eğlendiklerini, yeni dostlar edindiklerini ve kalitenin de son derece yüksek olduğunu ifade edenlerin sayısı bir hayli fazladır. İşin özünde Alanya’ya kentine gelip böylesi bir etkinliğe katılmamak ise tatilin eksik kalmasına neden olacaktır. O yüzden mutlaka denenmelidir

Alanya 1 Saatlik Tekne Turu

Alanya 1 saatlik tekne turu genelde gün batımında yapılır. Alanya marinesinden tekneler kalkar. Müzik ve içecekler eşliğinde denizin tam ortasında yakamoz altında gün tamamlanır. Son derece özel ve farklı bir etkinliktir. Bu etkinliklerin bazılarında içecek ikramı var iken bazılarında ise yoktur. Yine 1 saatlik olan bazı tekne turlarında günün herhangi bir saatinde ufak bir Akdeniz turu yapılmaktadır. Bu etkinliğin fiyatı diğerlerinden daha uygundur. Genelde yüzme faaliyeti bulunmaz.

Alanya Günübirlik Tekne Turları

Alanya günübirlik tekne turları kente kısa süreli gelen yerli yabancı turistlerin en çok tercih ettiği etkinlikler arasındadır. Alanya’da teknelerin olduğu yerden günün erken saatlerinde tekneler kalkar. Koylar gezilir. Yüzme molası verilir. Öğlen yemeği molası vardır. Burada da tavuk, balık gibi farklı yemek seçenekleri vardır. İçecek servisi de olan bu günübirlik olan tekne turlarında akşam 19.00 20.00 saatlerde yeniden kente ulaşılmış olur. Farklı tekne turu rotaları vardır. Kişiler kendilerine en uygun olanı seçerek bu anları yaşarlar.

Alanya Tekne Turu Tavsiye

Alanya tekne turu tavsiye isteyenler için çok farklı seçenekler vardır. Burada en önemli olan olgu kişinin nasıl bir tekne turu yapmak istediği ve ona en uygun olanı seçmesidir. Yine seçilen tekne turu firması son derece iyi araştırılmalı ve kişinin beklentilerine yanıt verip vermeyeceğinden emin olunmalı ve nihai karar ona göre verilmelidir. İşin finansal kısmı da araştırılması gereken hususlar arasındadır. Tüm bunlar neticesinde tekne turuna çıkılmalıdır. Ayrıca tavsiyelerin doğrulukları iyi gözlemlenmilidir.

ALANYA’DA TEKNE TURLARI İLE GEZİLECEK YERLER, AKTİVİTELER VE LİMANLAR

Günübirlik Alanya Tekne Turları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hangi teknede hangi aktiviteler var. Hangisi sizin için daha ideal.

Tekne Turları ile Gezilecek Yerler

Alanya limanından kalkan tekneler ile, kale çevresinde bulunan mağaraları, tarihi Kızıl Kule’yi ve Alanya Tersanesi’ni görüp gezebilirsiniz. Ayrıca; Alanya’nın batisında bulunan ünlü koylarda ve plajlarda yüzme molaları verilir. Eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bu koylarda tercih ettiğiniz tekne türüne göre çeşitli aktivite ve eğlencelere katılabilirsiniz.

denizden alanya kızıl kule ve alanya tersanesi görünümü
Kızılkule ve Alanya Tersanesi

Kızıl Kule 13. yüzyılda yapılmıştır. Rengini yapımında kullanılan yumurta sarısından almıştır. Sekizgen şekle sahiptir ve 33 metre yüksekliğindedir. Heybetli bir görünüme sahip olan kule, Alanya siluetinin önemli bir parçasıdır. Birinci katında Alanya Etnografya Müzesi bulunur.

Tersanede son 60 yıldır tekne yapımı ve onarımının yapılmıyor. Tersane 5 pencerelidir. Civarında büyük karetta karettalar vardır. Koyun berrak ve tertemiz sularında yüzme molaları verilmektedir ve tekne turu katılımcılarının karetta karettaları yakından görme şansı olmaktadır.

tekneden aşıklar mağarası görünümü
Aşıklar Mağarası

Alanya yarımadasının bir tarafından diğer tarafına geçilebilecek kadar derinliğe ve 34 metre yüksekliğe sahip bir mağaradır. Tekne turu etkinliğine katılan kişilere özel olarak bu mağarada hem gündüz hem gece farklı gösteriler yapılıyor. Mağara yüksekliği kimi yerlerde 1.5 metre olduğundan kimi zaman eğilerek ilerlemeniz gerekiyor. Klostrofobisi olanların mağaraya girmesini önermiyoruz.

tekneden korsanlar mağarası görünümü
Korsanlar Mağarası

Eski zamanlarda korsanlar tarafından ganimet deposu olarak kullanıliyordu. Tavanı 78 metre yüksekliğe sahip ve dar girişlidir. Küçük tekneler ile mağaranın içine girebilmek mümkün. Mağara içerisindeki ışık süzmeleri görmeye değer.

Fosforlu mağara
Fosforlu Mağara

Doğal yollarla oluşmuş şekli ve yapısıyla Alanya yarımadasının Damlataş Plajı tarafındaki mağarasıdır. Bu güzellik, adını fosforlu parıltıya sahip suyundan almaktadır. Bu mağara yüzme molası duraklarından bir tanesidir.

havadan Kleopatra plajı görünümü
Kleopatra Plajı

2018 yılı dünya plajları sıralamasında ilk ona girmiştir. Alanya’nın en popüler plajıdır. Mavi bayrak etiketini hiçbir zaman kaybetmemiştir. İsmin Mısır kraliçesi Kleopatradan almıştır. Her tur teknesinin mutlaka uğradığı bir plajdır. Sahilden 50 metre ileride tekneler yüzme molası verir. Bu plajda su sporları aktivitelerine katılmanız da mümkün.

havadan ulaş plajı görünümü
Ulaş Plajı

Dik kaya sütunlarının arasına gizlenmiş eşsiz bir plaj. Plaj çevresinde restoranlar ve mesire alanları bulunuyor. Öğle yemeği genellikle bu plajda verilir. Plajın 40 metre kadar açığında küçük bir kayalık bulunur. Bu kayalıkta deniz fokları yaşamakta. Akşam gün batımı saatlerinde fokları görme şansınız daha yüksek. Genel olarak sakin bir plaj. Deniz berrak. Şnorkel ile dalışa çok müsait.

Alanya Tekne Turlarındaki Aktiviteler

Aşağıdaki aktiviteler Alanya’daki tüm günübirlik tekne turlarında yapılır. Dalış, balık tutma ve Demre, Manavgat gibi Alanya dışında yapılan tekne turlarında bu aktivitelerin hepsi bulunmaz.

Köpük Partisi

Tekne eğlencelerinin olmazsa olmazlarından biri de müzik eşkiğinde yapılan köpük partileridir. Gece tekne turlarında ışıklandırma ve lazer eşliğinde yapılır. Katılımın yoğun olmasından ötürü köpük partilerinde dans alanı bulmak gerçekten zor. Dj performansı eşliğinde Alanya manzarası karşısında keyifli dakikalar geçirirsiniz. Bazı teknelerde alkol ücrete dahil. Örneğin Star Craft adlı tekne herşey dahil konseptinde hizmet veriyor.

Animasyonlar

Animasyon gösterileri tekneden tekneye farklılık gösteriyor. Korsan temalı teknelerde korsan şovları düzenleniyor. Bazı teknelerde ateş gösterileri de bulunuyor. Ayrıca çocuklarınız için aktiviteler de düzenleniyor. Animasyon şovları sizin için önemli ise; yüksek kapasiteli büyük tekneleri seçmeniz daha doğru olacaktır.

Dans Gösterileri

Parti saatlerinde dj performansına profesyonel dansçılar da eşlik eder. Dans kulelerinde ve mağara molalarında sergilenen keyifli dans figürleri ile eğlenceli dakikalar geçirirsiniz.

Su Sporları

Kleopatra Plajı’nda mola verdiğinizde su sporları aktivitelerine katılabilirsiniz. Jet ski, muz, ringo, su kayağı, deniz paraşütü gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Bu aktiviteler fiyata dahil değildir.

Akdeniz Yunusları, Foklar ve Karetta Karettalar

Alanya ve çevresinde sık bulunan yunusları görme ihtimaliniz de var. Şanslı gününüzde iseniz onları görebilirsiniz. Karetta karettalar daha çok dalış turlarında görülebilir. Ayrıca bazı Akdeniz foklarının yuvaları tekne turu güzergahı üzerinde bulunur. Koruma altında oldukları için temas etmek, ya da yaklaşmak yasaktır. Doğayı korumanın görevimiz olduğunu unutmayalım.

Şinorkelle Dalış

Akdeniz’in berrak ve turkuaz koylarında kendinizi bir akvaryumda gibi hissedebilirsiniz. Bu koylarda şnorkel dalışları ile Akdeniz’in kendine özgü su altı yapısını gözlemleyebilirsiniz.

Hangi Alanya Tekne Turunu Seçmeliyim?

Beklentilerinizi karşılayacak en doğru tekne turunu seçebilmeniz için Alanya tekne turlarını özellik ve hizmetlerine göre sınıflandırdık. Böylelikle siz ve aileniz için en doğru seçimi yapabileceksiniz.

Günübirlik Alanya Tekne Turları

Amacınız kalabalık arasına karışıp gönlünüzce eğlenmek ise; en doğru seçim bu tip turlar olacaktır. Her tekneye özgü animasyon gösterileri, barbekü öğle yemekleri, yüzme molaları, mağara gezileri ile dolu dolu programlara sahip turlardır. Ayrıca bu tekneler geceleri köpük partili disko turları ve gün batımı turları da düzenliyor.

Günübirlik Alanya Dışı Tekne Turları

Bu tip turlarda eğlencenin yanında tarihi mekanları ve doğal güzellikleri de görmeniz mümkün. Alanya’dan bu turlara katıldığınızda ister istemez belirli bir süreyi tur yerine gitmek için harcarsınız. Katılacağınız tura göre ulaşım süresi 1 ila 3 saat arasında değişebilir. Bu turlarda transfer ücreti fiyata dahil.

Alanya dışında düzenlenen 3 çeşit tekne turu var.

  • Demre Myra Kekova Turu
  • Manavgat Turu
  • (Olimpos)Yeşil Kanyon Turu
Lüks Alanya Tekne Turları

Fiberglastan yapılmış 4 katlı büyük teknelerde ultra herşey dahil konsepti ile düzenlenen turlardır. Açık büfe yemek, sınırsız alkollü ve alkolsüz içecekler ve diğer Alanya tekne turlarında bulunan tüm aktiviteleri içerir.

Sakin ve Dingin Tekne Turları

Kalabalık ve gürültü size göre değil ise; mutlaka bu tip tekneleri tercih etmelisiniz. Bu tip teknelerde genel konsept sakinlik üzerine kurulu. Diğer tur teknelerine göre daha küçük teknelerdir. Yolcu kapasiteleri 10 ila 30 arasıdır. Dingin bir ortamda güneşlenmek ve mavi suların keyfini sürmek için biçilmiş kaftan.

Özel Alanya Tekne Turları

Sadece size tahsis edilmiş tekneler ile dilediğiniz gibi vakit geçirin. İster ultra lüks yatlar ister küçük ahşap tekneler ile bu turlara katılabilirsiniz. Rotayı, menüyü ve istediğiniz diğer herşeyi siz belirlersiniz. Özel tekne turu fiyatları diğer tekne turlarına göre nispeten fazladır. Fakat konsepti siz belirlersiniz.

Balık Avlı Alanya Tekne Turları

Bu turlar balık avı odaklıdır. Dolayısı ile turun, balığın yoğun olduğu gün doğumu ve gün batımı saatlerinde yapılması daha iyidir. İsteğinize göre küçük balıkçı tekneleri ya da profesyonel fiber baliıkçı tekneleri ile tura katılabilirsiniz. İster dip oltası ile avlanın ister atçek(spining fishing) disipline avlanın. tercih sizin.

Dalışlı Alanya Tekne Turları

Tam techizatlı dalış tekneleri ile yapılır. Gezi turlarındaki animasyon ve eğlenceler bu turlarda bulunmaz. Gün içerisinde öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki dalış yapılır. Öğle yemeği ve transfer, tur fiyatına dahildir. Seçtiğiniz dalış teknesine göre su altında çeşitli gösteriler düzenlenir.

Alanya Tekne Turu Fiyatları

Tekne turu fiyatları verilen hizmete ve güzergaha göre değişiyor. Fiyatlar sezon yoğunluğundan da etkileniyor. Örneğin temmuz ve ağustos aylarında fiyatlar diğer aylara göre daha yüksek. Ayrıca bu aylarda tur rezervasyonunu önceden yaptırmanız da önemli. Çünkü teknelerde yer bulmak zorlaşabiliyor. Günübirlik Alanya tekne turları sezon boyunca ortalama 100 tl dir.

Teknelerin Çıkış Noktaları

Alanya’da iki yat limanı bulunmaktadır. Alanya’nın batı girişinde bulunan Alanya Marina’dır. Günlük tur teknelerinin bulunduğu liman, şehir merkezindeki limandır. Bu limanı marinadan farklı kılan bir diğer özellik de limanda bulunan temalı teknelerdir. Limandaki hemen hemen tüm teknelerde görsel süslemeler bulunmaktadır. Limanda irili ufaklı 100’e yakın tekne var.

Bu limanı ziyaret etmek gündüz ve akşam ayrı bir zevk veriyor. Akşamları aydınlatılan temalı tekneler, gece disko turları için tekneler, ışıklandırılmış palmiye ağaçları ve gece kulüplerine komşuluğu ile canlı bir atmosfere sahiptir.

Şehir ile iç içe olan liman, Alanya’da gezilmesi gereken yerlerden biridir. Burada gösterişli tekneleri görmek, palmiye ağaçları arasında güzel bir yürüyüş yolunda yürümek şehrin vazgeçilmezlerindendir.

Login

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email