Macera Paket Turu

Macera Paket Turu

 

TUR ÜCRETİ  
1 Yetişkin            35 USD

1 Yolcu    5 USD
TUR GÜNLERİ:
* Her gün
 
TUR SÜRESİ:
* 4 Saat (Ulaşım dahil)
 
ALINIŞ SAATİ:
* 09:00 – 14:00 – 16:00 (günde üç kez) (Tam alınış zamanı lokasyonunuza göre belirlenir.)
 
REHBERLİK DİLLERİ :
* Tr, De, En, Ru
 
FİYATA DAHİL OLANLAR :
* Sigorta, ulaşım, tur rehberi, buggy sürüş eğitimi, koruyucu ekipman
*  Konakladığınız  otel ,ev ve apartmanlardan aracımızla direk alınıp,bırakılma
 
ŞEÇENEKLİ EXTRALAR :
* Yemek, içecekler, fotoğraf ve kamera çekimi dvdleri
 
EK AÇIKLAMALAR TAVSİYELER:
* Tur sonunda tüm kıyafetleriniz kirleneceği için yanınıza yedek kıyafet almanızı tavsiye ederiz. Tozdan korunmak için güneş gözlüğü ve bandana (tur rehberinden de bandana ve gözlük satın alabilirsiniz).Ayrıca yüzme molası için yanınıza mayo almanızda fayda var.

 

Alanya Buggy Safari Deneyimleri

 • Buggy car kullanmayı öğrenirsiniz.
 • Dere geçitlerinde, engebeli ve çamurlu off-road yollarda buggy sürüş deneyimi yaşarsınız.
 • Toros Dağları’nın çam kokulu ormanlarını keşfedersiniz. 

Alanya Buggy Safari Programı

 • Servis araçları ile otellerden alınış
 • Alanya buggy safari istasyonuna varış.
 • Koruyucu kıyafet ve ekipmanların temini, kontrolü.
 • Buggy safari turu boyunca uyulması gereken kurallar ve araç kullanımı hakkında brifing verilmesi.
 • Eğitim parkurunda test sürüşlerinin yapılması.
 • Birinci buggy safari etabına başlama.
 • Dere kenarında yüzme ve dinlenme molası.
 • Video ve fotoğraf çekimleri.
 • İkinci buggy safari etabına başlama (başlangıç noktasına dönüş)
 • İstasyonda mola.(Kafeterya, duş vs gereksinimlerin karşılanması.)
 • Tur boyunca çekilmiş fotoğraf ve videoların sergilenmesi.
 • Servis araçları ile otellere geri dönüş.

Alanya Buggy Safari Hakkında Genel Bilgiler

Alanya Buggy Safari 2

Alanya buggy safari birçok kişi tarafından beğenilen aktiviteler arasında yer almaktadır. Alanya’da yapabileceğiniz çılgınlık arıyorsanız Buggy oldukça heyecan verici olacaktır. Buggy araçları kullanılaraktan yapılan gezinti oldukça adrenalin doludur. Alanya’nın çamurlu ve engebeli bölgelerinde yapılan araba gezintileri Buggy araçları ile yapılmaktadır. Buggy araçları en fazla iki kişiye göre tasarlanmıştır. Araba özellikleri gereği zorlu yollarda oldukça iddialıdır. Arabanın yönetimi pratik olduğundan kişiler arabaya kolayca adapte olabilmektedir. Alanya buggy safari çamurla kaplı yollarda gerçekleşmektedir. Arabaların hız seviyesi maksimum doksan kilometredir. Buggy arabaları için Alanya’nın özel yerlerinde araziler bulunmaktadır. Bu araziler heyecan verici parkurlara dönüştürülmüştür. Engebeli ve çamurla kaplı yollarda dur durak bilmeden araba sürmek, çamura bulanmak oldukça keyifli bir aktivite olarak hatırda kalacaktır.

Alanya Buggy Safari Turu

Alanya buggy safari turu uzmanlık istemeyen bir etkinliktir. Dolayısı ile on sekiz yaşını aşmış herkes Buggy araçları ile safari turuna çıkabilmektedir. İsteğe bağlı olaraktan bazı ebeveynler çocukları ile safari keyfi yaşayabilir. Bu durumda on sekiz yaş sınırında düşüş söz konusu olabilmektedir. Safari yapabilmek için aranan tek şart sağlık sorunlarının olmamasıdır. Buggy araçları ile safari yapabilmek için ehliyet şartı aranmamaktadır. Bu sayede ehliyet sahibi olmayan kişilerde araç sürebilmektedir. Ancak safari başlangıcında eğitmenler eşliğinde arabanın nasıl çalıştırıp kullanılacağı hakkında bilgi almak rahat bir sürüş geçirilmesi adına önemlidir. Safari arazilerindeki Buggy deneyimi en az 45 en fazla 2 saat civarındadır. Bazı turlarda sürede artı gözlemlenmektedir.

Alanya Buggy Safari Turu Fiyatları

Alanya buggy safari turu fiyatları etkinliği düzenleyen firmaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Aktivite turları otellerle iş birliği içinde olabileceği gibi kişi otelden bağımsız bir şekilde de safari turuna katılabilmektedir. Buggy aracı kişi başı 35€ ‘dan başlamaktadır. Ancak bazı turlarda sürüş süresi ve ekstra masraflardan ücretler artar. Ayrıca Buggy arabadaki kişi sayısı da Buggy safari fiyatlarını değiştirecektir.

Bazı turlarda iki kişilik Buggy safarisi 1.000 lirayı bulmaktadır.

Buggy safari turlarında katılmak istediğiniz tarihi belirleyip firma ile iletişime geçmeniz çok önemlidir. Bireysel olarak katılım sağlamanız için çeşitli Buggy etkinlik firmalarından fiyat almanız çok yerinde olacaktır.

Buggy Safari Alanya

Buggy safari Alanya bölgesinde dört mevsim yapılabilen etkinliklerdendir. Hava şartları elverişli olduğu sürece haftanın her günü Buggy safarisine çıkılabilir. Buggy araçları ile safari yapmak oldukça aksiyonludur. Safaride engebeli yollarda yolunuzu kaybedebilir, balçıklara saplanabilir hatta çamura bulanabilirsiniz. Buggy arazilerinde bazen kaya bazen çamur yolunuza engel teşkil eder. Ama sürücüler pes etmeden etkinliğin tadını çıkarır.

Safari için rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Alanya sıcağında terletici kıyafetler safariden keyif almanızı engelletebilir. Bu sebeple rahat giyim safari için idealdir. Safari yapacak kişilerin ehliyet sahibi olmasına gerek yoktur. Buda birçok araba deneyimi yaşamamış kişilere ayrı bir heyecan yaşatmaktadır. Alanya’daki anılarını unutulmaz kılmak adına safari deneyimi eşsiz olacaktır.

Alanya Buggy Safari Turu 2022

Alanya buggy safari turu 2022 yılında birçok kişi tarafından fark edilmiştir. Değişik bir deneyim yaşamak isteyenler adına Buggy araçları ile yol almak, maceralarla dolu bir gün geçirmek oldukça tatmin edici olmaktadır. Alanya Buggy için oldukça elverişlidir. Ancak bu deneyimin keyif verebilmesi açısından sürüş sürelerinin dikkate alınması gerekir. Kısa sürüşler kişiler için yeterli olmayacaktır. Bu sebeple iki üç saatlik Buggy safarileri ideal olmaktadır. Alanya içinde Buggy heyecanı yaşamak isteyen kişiler çeşitli firmalardan fiyat alabilirler. Her firmanın Buggy ücret ve saat aralığı birbirinden farklıdır. Bu yüzden ekonomik olanlara yönelmek oldukça akıllıca olacaktır.

En Uygun Buggy Safari Alanya

En uygun Buggy safari Alanya bölgesinde 400 lira civarındadır. Ancak firmalara göre ücret ve saat tarifesi değişmektedir. Bu sebeple Buggy safarisi etkinliği için araştırma yapmak ve en uygun olanı seçmek gerekir. Buggy safarisi arkadaşlarınızla yaşayacağınız eşsiz bir deneyim olacaktır. Buggy safarisi için uygun fiyatlı etkinlikleri tercih etmek önemlidir. Çünkü ekstra ücretler olabilmektedir. Arabaları sürebilmek için kişiler eğitmenlerden temel bilgiler almaktadır. Bu bilgiler sonrasında kişi ehliyetsiz olsa bile Buggy araçlarına kolayca hâkim olmaktadır. Buggy araçları en fazla iki kişiliktir. İki kişi olarak maceraya başlamak daha heyecan verici olacaktır. Bu sayede heyecanınıza ortak olabilecek birileri olacaktır. Araçlara iki kişi binmesi halinde Buggy dönüşümlü olarak kullanılabilmektedir. Böyle bir kullanım uygun fiyatlı olmasına rağmen aslında kişilerin sürüş süresini kısaltacağından dezavantaj yaratabilmektedir.

Buggy Araçları Hakkında

Buggy araçları parkur koşullarını gözeterek özel olarak üretilmiştir. Parkurda bulunan rampalarda, dere geçitlerinde ve çamurlu arazide, aracı sorunsuz, güvenlikli ve etkin bir şekilde sürebilmeniz için tüm gereksinimler karşılanmıştır. Araçlar hem yere yakın hem de geniş olmalarından ötürü savrulma ve devrilme riskleri minimumdur. Araç çevresindeki çelik kafes yüksek korunum sağlamaktadır.

Bu araçlar şehir içinde kullanılmaz. Dolayısı ile belirli bir ehliyet sınıfı yoktur. Kontrolleri basittir.

Safari Parkuru Hakkında

Alanya buggy safari parkuru, ‘Türkler’ beldesinin kuzeyinde bulunan Toros sıra dağlarının denize bakan yamaçlarında .sahilden yaklaşık 3-4km uzakta yapılır. Tipik Akdeniz ikliminin hakim olduğu bu yamaçlarda bitki örtüsü maki ve çam ormanlarından oluşur.

Keyifli bir safari deneyim yaşamanız için parkur güzergahı, çeşitli aktif dere yatakları, çamurlu patikalar, ve engebeli arazileri içerecek şekilde planlanmıştır. Parkur gidiş ve dönüş olmak üzere iki etaptan oluşur. İki etap arasında yüzüp serinleyebileceğiniz bir çay kenarında mola verilir. Toplam parkur uzunluğu 32km dir.

Araçlar Kaç Kişilik?

Alanya’da yapılacak aktivitelerden olan buggy safari turunda 2 kişilik ve 4 kişilik olmak üzere İki çeşit buggy safari aracı bulunmaktadır. 4 kişilik araçlar genellikle çocuklu aileler ve kalabalık gruplar tarafından tercih ediliyor. 4 kişilik araçlarımızın sayısı sınırlıdır. Dolayısı ile yoğun sezon zamanlarında tedarik sorunu yaşamamanız için, rezervasyonlarınızı birkaç gün önceden bildirmenizi tavsiye ediyoruz.

Tek kişilik aracımız bulunmadığından, tek başına buggy kullanmak isteyen misafirlerimize iki kişilik araç veriyoruz.

Utv Kullanmak Zor mu?

Kullanımı oldukça kolaydır. Sadece direksiyon, gaz ve frenden oluşur. Zaten turdan önce teorik dersler verilir ve test sürüşleri yapılır. Safari turları konvoy halinde gerçekleştirildiği için öndeki aracı belirli bir mesafeden takip etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca tur konvoyunun içinde gerektiğinde yardım etmek için görevlendirilmiş personeli bulunan buggy araçları size eşlik edecektir.

Çocuklarla Birlikte Katılabilir miyim?

13 yaş altındaki çocukların şoför koltuğuna oturmaları yasaktır. Fakat çocuklarınızı yolcu koltuğuna oturarak safari turuna katılmalarını sağlayabilirsiniz.

Safari Hangi Saatlerde Yapılır?

Safari Turları her gün düzenlenir ve günde üç kez yapılır. Transfer dahil toplam tur süresi ortalama 4 saattir. Ulaşım ve hazırlık sürecini çıktığında ortalama 2,5 saat boyunca utv kullanırsınız.

Tur başlangıç ve bitiş saatleri aşağıdaki gibidir;

 • Sabah Turu: 09-00 ile 13:00 arası
 • Öğle Turu: 14-00 ile 18:00 arası
 • Günbatımı Turu: 16-00 ile 20:00 arası

Yiyecek İçecek Servisi Var mı?

Tur süresinin kısa olmasından ötürü hem maliyetten hem de zamandan tasarruf edebilmek adına tur programlarına standart bir yemek menüsü dahil etmedik. Fakat yemek yemek isteyen misafirlerimiz için istasyonumuzda kafeteryamız bulunmaktadır. Burada ızgara ve fast food tipi yiyecekler bulabilirsiniz.

Kafeteryamızda içecek satışı vardır. Tur öncesi içecekleri buradan satın alabilirsiniz. Dilerseniz içeceklerinizi yanınızda da getirebilirsiniz.

 

 

Kredi Kartı ve Ön Ödeme Yok

Sohbet Programlarından Anında Rezervasyon

Şimdi Rezervasyon Yap Tur Günü Öde

MACERA PAKET TURU REZERVASYON FORMU

Macera Paket Turu için formu eksiksiz doldurunuz.

  Name Surname

  Mobile

  Email

  Tour Date

  Pickup/Hotel

  Room Number

  Number of Adults

  F

  Number of Children

  Number of Babies

  Your Message

  Login

  Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

  Address

  184 Mayfield St. Hopewell
  Junction, NY 12533

  Phone

  Email