Alanya Dim Çayı Jeep Safari

Alanya Dim Çayı Jeep Safari

Alanya Jeep Safari Prices
Adult
 $ 20
 
Child
7 – 12 Years
 $ 10
Baby
0 – 6 Years
0  $

 

Dim Cave Entrance:  $15

TOUR DAYS:

 

* Every day
 
TOUR DURATION:
* 7 Hours  (Transport included)
 
RECEPTION TIME:
* 09:00  (Exact pickup time is determined by your location.)
 
GUIDANCE LANGUAGES :
* Tr, De, En, Ru
 
INCLUDED IN THE PRICE:
* Insurance, transportation, lunch, tour guide, fishing rods
* Direct pick-up and drop-off from your hotel, house and apartment with our vehicle
 
OPTIONAL EXTRAS:
* Drinks, snacks, photo and video shoots
 
ADDITIONAL EXPLANATIONS RECOMMENDATIONS:
* Towel, swimsuit, sunglasses, hat, slippers, sunscreen, shower gel, shampoo, backpack (to carry your belongings), power bank, spare clothes

Alanya Dim Jeep Safari Experiences

Discovering the amazing nature of Alanya by safari

local flavors

Fishing and swimming activities

Alanya Dim Stream Jeep Safari Program

 • Pickup from your hotels or addresses
 • Gathering with groups to go on safari
 • Jeep safari tour in Taurus Mountains in convoy
 • Photo break for panoramic views on the hill that encloses the city
 • Fun water battles between jeeps
 • Orchards visit
 • Visit to 850 m high Yörük Tent, Mahmutsey Village and mosque
 • Dim Dam visit and photo break
 • Lunch (trout or chicken, rice, salad), swimming and fishing break at Dim Stream
 • Swimming break at Oba Stream
 • Return to hotels or addresses

Alanya Dim Stream General Information About Jeep Safari

Alanya Jeep Safari 2

Alanya jeep safari  tour is a 4*4 Land Rover 8-10 passenger vehicle, where you will pass through off-road roads (rough, muddy, dusty, mountainous terrains, trails where normal vehicles cannot enter) and witness magnificent views, see Alanya’s most beautiful villages, plateaus and It is an adrenaline activity where you will discover the gardens.

Profesyonel rehberler eşliğinde Alanya’nın doğası, iklimi, tarihi hakkında bilgiler edinirsiniz. Aynı zamanda kültür turu da diyebiliriz. Üstü açık jiplerle Toros Dağları’nda gezer, tozu dumana katarsınız. Yerel halka tanışır, mevsimine uygun tropikal taze meyveleri, üreten kadınların el yapımı pekmezlerini, sac üzerinde yapılmış lezzetli gözlemelerini tadarsınız. Alanya’dan hatıra götürmek isterseniz, hediyelik eşyalar satan samimi, mütevazi köylülerimizden sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Çok fazla çamurlu yollar ve sulardan geçeceğiniz için yanınıza yedek kıyafet almanız sizin için iyi olabilir.

Merak edenler için, safari turunda araçları siz kullanmazsınız. Eğlence ve macera dolu turumuza jeep kiralamadan katılırsınız. Sertifikalı, tecrübeli, şoförlerimiz araçları kullanır, müzikler eşliğinde parkurlarda harikalar yaratır. Sizler sadece tatilinizin tadını çıkarın.

Alanya Dim Çayı Jeep Safari

Alanya jeep safari güzel manzaraları hızlı hızlı ve peş peşe görme imkanı sunuyor. Jeep safari sonunda, sizleri bekleyen şey; çay üzerinde kurulu olan tahtlarda padişahlar gibi bir ziyafet çekmek olacak. Öğle yemeği henüz damaklarınızdaki çoşkuyu kesmemişken, bunun üzerine bedeninizi de çalıştırabileceğiniz en güzel aktivite olan yüzme aktivitesini de gerçekleştirme fırsatınız olacak. Bu güzel macerada sizlere Türkçe rehberlik hizmeti, öğle yemeği ve otel servis hizmeti verilecek. Fakat içecekler, kişisel harcamalar size ait olacak. Sabahın enerji veren erken saatlerinde başlayacak Jeep safari turu yerli yabancı tüm turistlerin öncelikli olarak tercih ettiği turistik aktivitelerin başında geliyor. Çünkü hem çok ucuz hem çok keyifli…

Alanya Dim Çayı  Jeep Safari Turu

Alanya jeep safari turu, birbirinden güzel, Toros dağlarıyla kaplı çam ormanları üzerinde 4×4 Landrover safari jeepleri eşliğinde düzenlenen çok eğlenceli bir doğa safari turudur. Yaklaşık 1500 metre yüksekteki Alanya kasabasının muhteşem manzarasını seyir halinde görürken, Jeep ile tozlu topraklı yollarda gezinin tadını çıkaracaksınız. Yüksek Toros dağı sizi büyülemeye yetecek. Portakal, limon ve muz bahçeleri arasındaki tozlu yollarda safari cipleri ile Alanya’nın yörük köylerinden birini ziyaret edeceksiniz.

Köyde köylülerin sıcak karşılamaları, misafirperverlikleri ile büyülenecek ve yol üzerinde, tarihi camiler göreceksiniz. Gezi sürerken bir sonraki durağınız sulama ve elektrik elde etmek için inşa edilmiş olan Dim Barajı olacak. Birbirinden güzel manzaraları yaya olarak gezmek yerine biraz daha hızlandırılmış ve daha eğlenceli hale getirilmiş Jeep turu ile görebileceğiniz enfes karelerin ( enstantane) sayısı artacak. Güzel bir filmin hızlı çekime alınmış hali gibi; değişik bir gezi deneyimi sizleri bekliyor.

Alanya jeep safari turu Alanya’ya tatile giden herkesin katılması gereken bir programdır. Hem ucuz hem de üstü açık araçla size farklı bir deneyim imkanı sunar. Yaya olarak dolu dolu yaşama imkanı olmayan deneyimleri edinmenizi sağlar. Toplamda 7 saat süren bu tur programı; sabah 9.00 da başlayacak ve akşam 16.00’da sona erecek. Dolu dolu tam 7 saat, stresinizi yok edecek. Alanya’da havanın sıcak olmasına karşı hazırlıklı olmanız gerekiyor. Rahat safari elbiseleri giymek, rahat spor ayakkabılar ve tabi ki üstü açık araçta olacağınız için şapka almayı da unutmayın. Yanınıza alacağınız içeceklerin dışında mutlaka bir de kamera alın. Bu macerada tüm güzel anları kalıcı hale getirin.

Alanya Dim Çayı  Jeep Safari Turları

Alanya jeep safari turları ile Alanya kasabasının muhteşem manzarasını göreceğiniz mükemmel bir fırsatınız olacak. Üstü açık güçlü motorlara sahip bu ciplere bindiğinizde, kendinizi bilinmez maceralara atılan heyecanlı bir kaşif olarak hissedeceksiniz. Bu güzel anların bitmesini istemeyeceksiniz. Şehirle arası açık, tabiatla haşır neşir doğa güzellerinin tadını çıkarmak için, jeep safari en doğru seçiminiz olacak. Alanya denince hemen akla gelen portakal bahçeleri ve muz bahçelerinin arasından akıp giderken; adeta cennetin içinden geçiyormuşsunuz gibi bir hisse kapılacaksınız. Sakın fotoğraf makinenizi elinize almadan jeep safari yapmayın. Çünkü karşılaşacağınız güzel manzaraları ölümsüzleştirecek tek araç diital yüksek çözünürlüklü kameralarınız ve fotoğraf makineleriniz olacak.

Alanya Dim Çayı  Jeep Safari Fiyatları

Alanya jeep safari fiyatları kesinlikle yerli veya yabancı turistler için cep yakacak türden değil, 300 TL gibi düşük bir fiyat karşılığında dünyadaki cenneti baştan sona gezme imkanı, çayın üzerindeki masalarda o yörenin en lezzetli yemeklerini tatma imkanı ve yüzecek yer ve zaman imkanı veriliyor. Çocuklarınızı da götürmek istiyorsanız onlar için de indirimler var. Üstelik jeep ile seyahat etmenin diğer araçlara göre en büyük avantajı üstünün açık olması ve seyir halinde iken bile doğadan izole olmamak… Hangi tesiste konaklıyorsanız oradan alınacaksınız ve şehrin merkezinde hep birlikte diğer maceracılarla buluşacaksınız. Çaykolik olan gezginler veya kahveye düşkün olanlar da çaysız kahvesiz kalmayacak. Tüm gün boyunca eşsiz bir maceraya atılmanın verdiği heyecan ve adrenalin, bedeninizi ve ruhunuzu yenileyecek.

Alanya Dim Çayı Jeep Safari Turu Fiyatları

Alanya jeep safari turu fiyatları konusunu hiç kafanıza takmayın, verdiğiniz para, alacağınız keyfin ve yaşayacağınız maceranın yanında hiç kalır. Safari turunun nereleri kapsadığını merak ediyor olabilirsiniz; şehrin merkezinden 40 km uzaktaki şirin köylere bahçelere çaya gideceksiniz. Bedeninizi hiç yormadan, gezilebilecek en güzel yerleri gezme fırsatına sahip olacaksınız. Şehir yaşamının gürültüsü ve kirli havasından uzakta birbirinden güzel 7 saat geçirmek için ödeyeceğiniz para çok küçük olacak. Ben et yiyemem diyorsanız öğle yemeği menüsünde sizler için de spesiyal seçenekler olacak.

Jeep Safari Çocuklar için uygun mudur?

Alanya jeep safari turu, çocuklar için de uygun olduğundan çocuklu aileler tereddüt etmeden katılabilirler. Ailenizle birlikte eğlenceli vakit geçirmek güzel bir anı bırakmak için ideal turlarımızdandır.

Alanya Dim Çayı Jeep Safari Turunda Göreceğiniz Yerler

Dim Çayı, Toroslardan doğan çay. Alanya’ya geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir merkeze 7 km uzaklıktadır. Yazın sıcaklığından kurtulmak isteyen herkes tarafından rağbet görür. Hem buz gibi sularında serinleyeceğiniz hem de lezzetli yemekleri olan otantik restoranları vardır. Bu restoranlar suyun üzerine kurulmuştur. Su kaydırakları da olduğundan oldukça eğleneceğiniz harika yerdir. Ayrıca balık tutma aktivitesiyle hem tecrübe yaşar hem de yeni bir hobi edinebilirsiniz. Çayın etrafında yerleşim yeri olan Dim Köyü vardır. Safari yaparken bu doğa harikası yerin de keyfini çıkarın.

Dim Barajı, Dim Çayı üzerinde 1998-2004 yılları arasında tarım için sulama, enerji ve içme suyu temini için kurulmuştur. Baraj Antalya’nın yıllık 11 hm³’lük içme suyunu karşılamaktadır.

Mahmutseydi Köyü, Alanya İlçesi’nin 25 km kuzeyinde, Toros dağlarının üzerinde, denizden yaklaşık 600 m. yükseklikte, ormanlarla kaplı alan içinde kurulmuş eski bir yerleşim birimidir. 1252’de yapılan tarihi Selçuklular’a dayanan Alanya’nın en eski camisi (Mahmutseydi Cami) burada yer almaktadır.

Sizler de binaların arasına sıkışmış, beton yığınlarından bunalmışsanız artık doğayla iç içe olup farklı yerler keşfedip yeni maceralar yaşamak istiyorsanız Alanya jeep safari dışında adrenalin dolu turlarımızı inceleyebilir, ekonomik paketlerimizden yararlanıp gününüzü eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

 

No Credit Card and No Prepayment

From Chat Programs Instant Booking

Book Now Pay Tour Day

SAPADERE CANYON JEEP SAFARI RESERVATION FORM

Sapadere Canyon form for Jeep Safari Please fill in completely.

  Name Surname

  Mobile

  Email

  Tour Date

  Pickup/Hotel

  Room Number

  Number of Adults

  F

  Number of Children

  Number of Babies

  Your Message

  Login

  Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

  Address

  184 Mayfield St. Hopewell
  Junction, NY 12533

  Phone

  Email